Anasayfa » Eğitim İlanları » Ağır Depresyonun Psikodinamiği Ve Terapisi “nesne İlişkileri Ve Regresyon”

Ağır Depresyonun Psikodinamiği Ve Terapisi “nesne İlişkileri Ve Regresyon”

Eğitim Özeti

Eğitim Adı Ağır Depresyonun Psikodinamiği Ve Terapisi “nesne İlişkileri Ve Regresyon”
Eğitim Süresi 1 gün(8 saat)
Ne Zaman Başlıyor? 22.4.2017 - İzmir
Hangi Şehirde? İzmir
Eğitim Firması RAYA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın & Eğitimi Veren Firmaya Ulaşın

Eğitim Detayı

Ağır Depresyonun Psikodinamiği Ve Terapisi “nesne İlişkileri Ve Regresyon”

Eğitim
Ağır Depresyonun Psikodinamiği ve Terapisi
“Nesne İlişkileri ve Regresyon”

İçerik: 
“Freud, iki temel semptomu depresyonun temeline koymuştur: egosantrik davranış biçimleri ve kendinden şikayetçi olma/ kendini değersizleştirme. Depresif bireyler şikayetlerini öyle bir dile getirirler ki, terapistler kendilerini çaresiz hissederler. Hatta, hastanın acısını azaltmak için önerilerde bulunmak zorunda hissederler. Depresyon hali devam ettikçe, depresif bireyin tüm bu önerilere yanıtı, hiçbir şeyin işe yaramadığıdır. Kendini değersizleştirme, hastanın, Nesne’yi değersizleştirmesiyle bağlantılıdır. Bu durumda Freud’u izlersek, şikayet etme ile kendinden şikayetçi olma hali birbiriyle bağlantılıdır.” 
Depresif hastaların gözlemlenmesinden hareketle, depresyonun mevcut psikanalitik konseptini inceleyeceğimiz bir eğitim programıdır:
• Depresyonun mevcut psikanalitik konsepti
• Depresyonda nesne ilişkileri 
• Nesnenin değersizleştirilmesi
• Nesne yitimi
• Depresyonun psikodinamik terapisi
• Örnek vaka 

Katılımcılar: Psikolog, Psikiyatri uzmanı, Tıp Fakültesi 5. ve 6. Sınıf öğrencileri, PDR- Çocuk Gelişimi ve SHU Bölümü Mezunları, Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık 3. ve 4. sınıf öğrencileri, Psikiyatri Hemşireleri (Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.)

Eğitimci : Psikodinamik Psikoterapist Uğur GİRGİNER

13 Temmuz 1966 İzmir doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimlerini İzmir’ de tamamladı. Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu ve aynı yıl sosyal psikoloji alanında yüksek lisans çalışmasına başladı ve Türk toplumunda cinsiyet rolleri algısı konulu çalışması ile 1994 yılında sosyal psikolog ünvanı aldı. Ardından Çukurova Üniversitesi’ nde araştırma görevlisi kadrosuna atandı. 1997 yılında Alman Dışişleri Bakanlığı bursuyla Almanya’ ya gitti. Hamburg Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ nde öğretim üyeliği kadrosunda çalıştı. Ardından Tübingen Üniversitesi, Friedirchshafen Süd-West Akademisi ve Nürnberg Davranışçı Psikoterapi Enstitülerinde davranışçı psikoterapi eğitimleri ile Freiburg Transaksiyon Analizi Enstitüsü’ nde Transaksiyonel Analiz Eğitimi aldı. Bu eğitimler esnasında Segeberg Psikosomatik Kliğini, Michael Balint Psikosomatik Kliniği, Waren an der Müritz Psikosomatik Kliniği, Bad Saulgau Psikosomatik Kliniği, Inntal Psikosomatik Kliniği ile Wahrendorff Psikiyatri Hastanesi’ nde (Almanya) Dr. Psikiyatrist Ahmet Dervişoğlu ve Dr. Med. Oktay Kocagöncü (fizik tedavi uzmanı) muayenelerinde (İsviçre) klinik psikolog ve psikoterapist kadrolarında çalıştı. Bu hastanelerdeki görevleri esnasında psikanalitik yönelimli çalışan başhekimlerin süpervizyonları altında psikanalitik vaka analizleri ve kuramsal hizmet içi eğitimlere katıldı. Am schönen Moos psikosomatik kliniğinde birlikte çalıştığı başhekimi Dr. Med. Georg Haering’ in (psikanalist) teşvikiyle Heidelberg / Almanya’ da (TİB: Teifenpsychologisches Institute Baden Baden) psikanalitik/ psikodinamik eğitimine başladı. Şu anda da Basel Psychoanalytisches Institut’ de bu eğitimlere halen devam etmektedir. Duygu-durum (depresyon), kaygı/ korku (anksiyete), somatoform (ağrılar), yeme bozuklukları ve kişilik bozukluklarıyla birlikte madde bağımlısı ( alkol ve uyuşturucu) ve şizofreni hastalarıyla da çalışarak uzun süre terapi deneyimleri kazandı. Ayrıca analitik ve davranışçı psikoterapi içeriğine göre yapılandırılmış ve yapılandırılmamış grup terapisi deneyimine sahiptir. Uygulamalı çalışmaların yanı sıra akademik alanda doktora çalışmasını da sürdürmektedir. 

Yer : Raya Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Anadolu Cad. Adalet Mah. No:41 Kat:9 Megapol Tower Bayraklı/İzmir 
Tarih : 22 Nisan 2017
Süre : 1 tam gün ; 10.00- 17.00
Ücret : Öğrenci :170 TL Uzman: 250 TL
Ayrıntılı Bilgi Ve İletişim: Raya Eğitim Ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi 
Telefon: 0232 99949 22/ 0542 547 54 54 rayadanismanlik@gmail.com
ϖ Katılım belgesi verilecektir.

Eğitim Tarihleri

Eğitimin Açılacağı Tarihler

 Başlangıç  Bitiş  Şehir  Ücret  
 22.4.2017  22.4.2017  İzmir 250 TRL
 Detay

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Talep Formu;
Aşağıdaki formu doldurarak eğitimi düzenleyen firmaya iletebilirsiniz.Firma telefon veya eposta ile size ulaşacaktır.
Hazır metinler bölümü ile mesajınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.Bu işlemden sonra mesajınızda eklemeler veya düzenlemeler yapabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri
Hazır Metinler
Adınız Soyadınız Firma Adı (Varsa)
Eposta Adresiniz Telefon Numaranız
Mesajınız
karakter kaldı
  ( Nedir? )


Eğitimi Düzenleyen Firma;
Aşağıda eğitimi düzenleyen firmanın iletişim bilgileri bulunmaktadır.Firmaya ulaşarak eğitim ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
RAYA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Anadolu Cad.Adalet Mah. No:41 Kat:9/26 MEGAPOL TOWER 35100 Bayraklı İzmir

Eğitim Hakkında

Eğitim No 17432
Kategoriler
- Diğer
Eğitim Tipi Eğitim
Katılım Tipi Genel katılıma açık 

Eğitim Firması

Kurumsal eğitimler Kahramanın Yolculuğu Stres yönetimi İleti... devami »